| benben a întrebat:

Salut baieti, voiam sa stiu daca pot lua creatina monohidrata fara sa iau si proteine, multumesc!

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Poti, dar sa ai o alimentatie buna ca atlfel e degeaba.

| qest11 a răspuns:

Creatina o poti lua cu apa/ceai cu miere de albine, dar cu multe lichide. Eu o mai luam cu dextroza sau suc natural de portocale. Nu te increde prea mult in creatina. Dupa antrenament, proteinele din supliment fac totul. Am multi ani de culturism, si iti pot spune ca cele mai bune rezultate le-am obtinut cand nu luam creatina. Chiar si cu proteina din soia mergea foarte bine, eu fiind mare, aveam casa plina de proteine de toate tipurile happy. Am avut si perioade cand nu luam nimic, doar mancare, si nu pot spune ca mergea rau. Totul e sa te tii de treaba! Spor!

| Anapanda a răspuns:

Creatina e bine sa o iei cu niste carbohidrati pentru o absorbtie mai buna, desi eu zic sa o iei asa simpla.