| ReNaTo15 a întrebat:

Salut, cat poate sa castige un boxier junior daca castiga locul 1 sau 2 la campionatul European?

6 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de sponsorizari mai mult. Sunt si premii in bani la campionate, dar cel mai multi bani se fac din sponsorizari. Din ce am vazut pe EUBC, locul I ar castiga undeva la 8000 de dolari, iar locul II, 4000 de dolari.

| Drake21 a răspuns:

Depinde ce premii ofera sponsorii, la noi facea antrenorul tournament cu 500lei premiu da nu am castigat niciodata vs dinozaurii

| Simpatic a răspuns (pentru Drake21):

La voi era ceva organizat in cadrul clubului, nu era international.
Probabil acei 500 de lei erau si asa obtinuti destul de greu de catre antrenor, faptul ca ii oferea in cadrul unui concurs este ceva de admirat.

| Drake21 a răspuns (pentru Simpatic):

Are licenta la tournamente europene dar in general inscria 1 sau 2 ( pe cei m ai buni ii inscria si mergea cu ei)

| Simpatic a răspuns (pentru Drake21):

Sa inteleg ca exista si reversul medaliei la ceea ce am spus mai sus.
Anume ca antrenorul vostru face turnee pe bani de la sponsori dar daca castigatorului doar 500 de lei, restul sustragandu-i el? happy posibil si asta

| Drake21 a răspuns (pentru Simpatic):

Ai inteles deja, 500lei dadea in cadrul clubului cand facea un tournament pentru motivatie intre noi ca sa ne vada la lupta ( cu cine pleca intr-un cantonament judetean/european, castiga mult intre 1k-10k depinde pana unde ajungea si care era marele premiu)