| ruddy a întrebat:

Cat timp credeti ca mai avem acces la sala de fitness pana o sa inchida din nou?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai pana cand o sa se inchida din nou.

| ruddy explică (pentru DoarBogdan):

Pai da dar unii deja zic ca mai saptamana asta ne mai bucuram, uitete ce ii in Bucuresti, au inchis scolii, restaurante

| DoarBogdan a răspuns (pentru ruddy):

Auzisem ceva ca pana pe 20, adica azi. Acum... nimeni nu cred ca stie sigur sad, desi nici nu stiu ce sa mai cred. Daca nu se inchid saptamana asta ma astept ca pana in iarna sa nu o faca.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu stiam ca s-au inchis de ieri (poate gresesc tho). Ma bucur ca am acasa tot ce imi trebuie.

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Daca vorbim de Bucuresti, eu am fost la sala si ieri si azi...de doua ori chiar in ambele zile. big grin Poate or fi decis unii in mod independent sa inchida.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Salile de fitness teoretic sunt inchise de pe 20-21 sau cand s-au inchis oficial scoli, restaurante, cluburi etc. Ca unii se risca sau au spate si isi permit sa le tina deschise in pofida legii este altceva. Sala de fitness unde ma antrenam eu spre exemplu este inchisa.

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu stiu unde ai vazut teoria asta. Da macar o sursa ceva, ca eu nu am vazut sa scrie nicaieri asa ceva.

Iar cel care detine sala respectiva, da, are "spate", dar in acelasi timp este si un nume prea mare ca sa-si permita sa incalce orice fel de reglementari, legi sau chiar recomandari. Acolo poarta masti personalul, se spala sala dupa fiecare antrenament, se ia temperatura, exista dezinfectant peste tot, se pastreaza distanta, etc...singura exceptie pe care o face e ca ne permite sportivilor de performanță sa folosim dusurile, dar in rest, spre deosebire de multe sali, se tine cont de toate regulile.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

N-am ce sursa sa-ti dau ca eu nu citesc stiri. TV-ul mergea in timp ce ma jucam pe telefon, erau stiri pe programul respectiv si acolo am auzit ce s-a inchis pe o perioada de 2 saptamani (parca 2 saptamani). Anyway, pe mine ma doare la castravete, am sala de fitness amenajata si acasa big grin

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Poate vorbeau de săli de joc happy

Bravo tie că ti-ai amenajat. Eu nu prea as avea ce face acasă. Am încercat în starea de urgență la palmare cu prietenul, dar cred că se auzeau loviturile și la două etaje mai sus/jos, așa că, dacă nu vreau să-mi vină vecinii la ușă, stau cuminte. big grin

| Adrian5575 a răspuns:

Depinde de unde esti si cate cazuri la mia de locuitori sunt.