| Mark2012012 a întrebat:

Ce aparate imi recomandati sa folosesc la sala pentru diferite tipuri de muschi?
Eu am inteles ca nu este recomandat sa folosesti toate aparatele pentru muschi intr-o singura zi. Sunt baiat am 26 de ani inaltime 174 cm greutate 105 kg. Am mai fost la sala cu 8 ani in urma dar nu imi explicase nimeni pe ce tipuri de muschi sa fac si in ce zile sa fac pe anumite categorii de muschi.
Imi explicase doar sa incep cu biciclete stepar si banda de alergat si dupa aceea sa trec la aparate.
Adica, vreau sa stiu ce aparate sa folosesc in prima zi in a doua zi si tot asa.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Uite
http://www.culturism.ro/......ulare.html

eu de acolo ma inspir mereu, imi iau un jurnal si mereu ma autodepasesc, cei drept te simti obosit dupa un antrenament pe toti muschi dar realitatea e ca ei functioneaza mereu/i folosim mai mereu desi e un mit asa ceva ca creierul ca il folosim doar 10%, cum ar fi inima sa fie folosita doar 10% astea sunt mituri suntem animale care cand era fugim dupa prada foloseam toti muschi chiar si zilnic

2 răspunsuri:
| Mark2012012 explică:

Pe acest site iti explica ce aparate de forta sa folosesti si pe ce categorii de muschi http://www.salabucuresti.ro/antrenarea-grupelor-musculare.html

Luni Banda de alerga 20 de minute + Piept si triceps
Marti Banda de alergat 20 de minute
Miercuri Banda de alergat 20 de minute + Biceps si spate
Joi Banda de alergat 20 de minute
Vineri Banda de alergat 20 de minute + Picioare si Umeri

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mark2012012):

Banda mereu inainte de antrenamentul de forta?

ar trebui sa nu iei in serios site-uri care dau asemenea sfaturi