| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Ce exercitii pentru biceps pentru masa musculara stiti? am nevoie de 4 big grin

7 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Eu am gasit asta, nu stiu daca sunt bune :-?
http://www.biceps.ro/top_5_exercitii_biceps.html

| greyhound a răspuns:

Flexii cu bara, flexii cu gantere, flexii concentrate, flexii la scott, tractiuni

| anonim_4396 explică (pentru greyhound):

Flexiile concentrate si flexii la scott pentru masa musculara?

| greyhound a răspuns (pentru anonim_4396):

DA.
Tu nu iei in calcul exercitiile de izolare? vrei un biceps de culturist sau unul de bodyguard? Exercitiile de izolare au rostul lor, maresc musculatura acolo unde exercitiile de masa nu pot si dau o forma frumoasa grupei respective.
Si inca ceva : de ce ai nevoie de 4?
In primul rand nu ai o gama foarte larga de exercitii pentru biceps (exista doar unul, restul fiind variatii ale acestuia) iar in al doilea rand de ce ti-ai dori sa lucrezi atat de mult bicepsul? e muschiul cu cea mai rapida dezvoltare (2-3 exercitii sunt arhisuficiente)

| anonim_4396 explică (pentru greyhound):

Am spus 4 din simplul motiv ca din toate sa mi le aleg pe cele care mi convin.
eu fac 2 exercitii pentru biceps pentru masa si la urma un exercitiu de izolare.

| cristi1505 a răspuns:

Flexii cu bara, flexii cu gantere, tractiuni cu priza ingusta, flexii cu bara z si flexii la banca scott.

Pentru masa musculara faci maxim 10-12 repetari pe serie cu o greutate care iti permite acest lucru.MAXIM 10-12 repetari.

| Diamantsacru a răspuns:

Cauta pe net! acolo am gasit si eu!