| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Ce fel de sporturi sunt utile pentru a invata tehnici de autoaparare? Imi puteti descrie cateva astfel de tehnici?
Multumesc!

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa inveti ca lumea o tehnica trebuie s-o exersezi de zeci de mii de euro cu diferiti parteneri (si cu antrenorul) la sala de lupte. Nu acasa, din explicatii de pe Youtube laughing)

| Mirel4412 a răspuns:

Daca vezi unu de doi metri langa tine care vrea sa te bata nu cred ca mai merg tehnicile alea facute in slow-motion.

Răspuns utilizator avertizat
| outsidethebox a răspuns:

Krav Maga

| MariaEElena0505 a răspuns:

Eu am făcut ninjutsu. Și m-a ajutat. Bine, pe atunci eram puțin copila…și puțin obsedata de naruto. ‘)))
Dar m-a ajutat. Asta conteaza, nu? ‘)))

| MariaEElena0505 a răspuns:

Erau foarte mult și greu de explicat prin cuvinte. Nu stiu. Erau niște răsuciri ciudate din câte-mi amintesc.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Mersi. Chiar da, a fost interesant. Dar din pacate, a trebuit sa ma las. ‘))

| maraveamere a răspuns:

Karate este un sport de apărare... nu stiu exact cum aș putea să îți descriu acest sport dar este unul foarte bun, te poti interesa de la prieteni sau să cauti pe internet laughing (poate și boxul este un sport pentru aparare)

| Stefandanstefan a răspuns:

Box