| Shukacu a întrebat:

Ce-i care faceti atletism sau cei care alergati Daca am luat pauza 1 luna credeti ca mi-a scazut rezistenta?

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai mult ca sigur! Dar reia-ţi antrenamentele şi revii la normal.

| Nickname1890 a răspuns:

Da. rezistenta aerobica o poti pierde foarte usor. Chiar si in 1-2 saptamani de pauza scade.

| Shukacu explică (pentru Nickname1890):

Ok dar se recupereaza mai rapid presupun nu?

| EvaneSScence a răspuns (pentru Shukacu):

Depinde de ritmul in care exersezi.In mod normal, o luna si ceva. Daca tragi mai tare, cam 2 -3 saptamani.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Shukacu):

Se recupereaza in acelasi ritm in care ai si facut-o. Nici mai repede nici mai incet. Dar nu te panica, nu ai pierdut toata rezistenta si sa o iei de la 0.

Ai pierdut o parte din ea. In 3 saptamani ar trebui sa fii ca inainte de pauza.

| alexs99 a răspuns:

Da,normal si daca faceai pauza 1 saptamna iti scadea rezistenta.

| Ibrahimovic a răspuns:

Dap, ai nevoie de noi antrenamente pentru a-ti recapata rezistenta!

| EvaneSScence a răspuns:

Da, trebuie sa o reiei gradat pentru a intra iar in ritm.

| Shukacu explică (pentru EvaneSScence):

Si cat crezi ca-mi i-a sa recuperez sa ajung ca inainte?

| S0nofS4tana a răspuns:

E foarte probabil dar stai linistit, poti sa-ti revii in 2-3 saptamani.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Normal ca a scazut

| GhostRiderr a răspuns:

Da ti0a scazut dar daca vrei sa revii revii treptat si nu deodat!

| stone22 a răspuns:

Da tia scazut iar acum cand alergi sa alergi mai mult de cat o faceai inainte