| ºPishcotº a întrebat:

Hey ce faceti? Cei care alergati, la inceput cum ati facut sa rezistatihee hee? Vreau si eu sa ma apuc sa alerg. da nu am rezistentasad. Funditahappy

Răspuns Câştigător
| freehugs a răspuns:

Pai aleragm, cand vedeam ca nu mai pot ma opream si incepeam sa merg. Dup-aia continuam sa alerg si tot asa.Pana acum cand alerg fara sa ma mai opresc, deja corpul se invata la efort si rezista happy
Asa e la inceput nu poti sa alergi mult. dar daca ai ambitie reusesti

3 răspunsuri:
| ºPishcotº explică:

Hey mersi pentru sfaturi :X:. Nu pot da la toti funditahee hee:. Da sincer va multumesc>big grin

| Alexandru a răspuns:

La inceput, pentru acomodare si pentru a intra in ritm, alearga cateva sute de metri. Mai apoi, poti ridica stacheta la ordinul kilometrilor dar cu o viteza medie.
Astfel vei reusi sa iti maresti rezistenta la efort dar trebuie sa ai rabdare. Trecerea nu se face brusc ci in timp.
Numai bine si spor la alergat.

| Unnamed_5767 a răspuns:

Eu ti-as propune sa incepi sa faci putine ture la inceput. 4-5 ture dupa care cresti numarul de ture dupa un anumit timp si tot asa.