| HelppMe a întrebat:

Salut, ce pot face sa am mai mult tupeu si mai multa incredere in mine la fotbal? cand joc cu prietenii si pe afara joc bine fara nici o problema iau mingea si ma duc pana in poarta dar la antrenament si la meciuri parca ma cuprinde o teama, parca nu mai stiu ce sa fac si ma deruteaza foarte tare cand ma cearta colegii. Ajutati-ma cu niste sfaturi, multumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uita,voi sunteți o echipă,nu trebuie să vă certați între voi. Pasează mai mult,combină rapid cu ei,dacă au nevoie de ajutor, intră la dublaj. Nu trebuie să îți fie frică, nu ai de ce. Nu uita, șutează la poartă când ai ocazia, nu întoarce mingea de 50000 de ori, nu încerca dribilinguri de care nu ești sigur 100% și nu în ultimul rând, nu uita să fii rapid. Când ai primit pasa nu te gândești 2 ore ce faci cu ea, sau „ pasezi de frică". Succes!

| Soldier92 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asta ca mai rau ti se inmoaie picioarele :. Nu numai tie ti se intampla asta, oricarei persoane care se afla in aceasta situatie are o teama, emotie.

| TheHELP1010 a răspuns:

Sfatul meu e sa te bazezi pe miscarile si cunostintele tale si sa crezi in tine. Sa nu te gandesti in nici o clipa ca vei face o greseala, trebuie doar sa ai incredere in tine si totul va fi bine.

| n1i2c3u4 a răspuns:

Salut, simte-te cel mai tare ..prefate ca tu esti sefu echipei si atunci te simti mai shmecher! happy

| Cosmin0768 a răspuns:

Lasa teama, respira adanc, iar apoi spui,, o pot face" si le arati puterea ta pe teren

| Cuukiz a răspuns:

Lasă-ţi teama în urmă, imaginează-ţi colegii fiind prietenii tăi, iar dacă te ceartă, pur şi simplu, lasă-i să dea din gură degeaba, te înjură, îi înjuri şi tu, altfel te ia de prost, baftă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cuukiz):

„te înjură, îi înjuri și tu". Ai jucat în viața ta fotbal în echipă? Nu prea se pare, ori așa te comporți tu când joci fotbal. Echipa se ajută, nu se omoară!