| CoRrUpT3D a întrebat:

Eu joc fotbal si eram mijlocas central dar acum joc mijl banda dreapta si eu am tehnica foarte buna si pase si centrari etc.
Eu vreau niste exercitii pentru centrare lunga ca eu nu prea am forta sa dau in lung cu mingea si nici forta ca sutez tare dar eu vreau pentru centrari si pase lungi in lungime nu stiu de ce nu pot sa le dau asa cand sutez la poarta cu interiorul sa cu latul le dau numai unde vreau eu dar n-am forta ca sa trag tare.
Eu vreau niste exercitii pentru centrare in lungime nu in acuratete, pentru forta in sut si poate si pentru un plus mai mare de viteza.
Si am o intrebare care vi se va area ciudata: Eu la antrenamente dau randament foarte bun precizez ca sunt la o echipa de juniore 98-99 dar in meciuri nu stiu ce se intampla cu mine cand incerc sa fac o schema sau sa dau o pasa mai asa nu stiu ce e nu dau randament in meciuri dar la antrenament sut foarte bun.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Salut!
Și eu am fost la o echipă de fotbal și știu cum e...
În legatura cu șutul tare..nu sunt sigur dar ai putea sa faci exerciti in aer liber în mod special abdomene nu stiu de ce dar mie asa mi-a spus antrenorul...
La meci și eu am emoti sunt sigur ca si tu esti la fel.Dar incearca sa respiri corect (inspiri pe nas expiri pe gura)si spune in mintea ta "totul o sa fie bine, o sa joc bine dau un gol sau mai multe si o sa fiu cel mai bun"
Poate ca esti mai "slabuț" incearca sa te alimentezi cat mai bine 3 mese pe zi si intre ele cateva gustari.
Bafta! Funa?

| CoRrUpT3D explică (pentru Adi_Chindea_1995):

Cred ca ai dreptate cu emotiile, o sa incerc sa mi le stapanesc, ai dreptate sunt si salb din punct de vedere al constructiei am 16 ani 1.71 inaltime si 51 kg crying
u imi recomanzi sa fac abdomene.
Ok o sa fac abdomene dar abdomenul stiu ca il faci si alergand si mai am o intrebare exercitii de viteza mai ales cu mingea la picior poti sa imi dai dar nu sprint fara oprire de 50 sau 100 m ca le-am facut si fara rezultat

4 răspunsuri:
| CoRrUpT3D explică:

Adi_Chindea tiam ascultat toate sfaturile si iti multumesc foarte mult pentru tot acum de la juniori sunt la seniori la 16 ani daca ai auzit cumva de Danubius Rasova.
Si dau randament foarte bun totul datorita tie ca mi-ai spus sa-mi controlez emotiile

| Valy_Martin_1994 a răspuns:

Și eu am fost la metalul peretu.
Încearcă sa te calmezi, astea sunt emotiile.
Cat despre exerciții cauta pe TV exerciții pentru fotbal.
O mișcare foarte grea este foarfeca dacă ai reușit sa o controlezi bine ești cel mai bun.
Bafta, funda? puppy dog eyes

| CoRrUpT3D explică (pentru Valy_Martin_1994):

Valy deci la foarfeca chiar nu am nici o problema o fac usor de tot si corect pot s-o fac si pe spate si laterala (semifoarfeca).