| Alex_Alexutzu_1994 a întrebat:

Salut cine ma poate ajuta am 18 ani 1.75 m si 60 de kg si vreau sa merg la sala de forta sa imi fac si eu corp pana in vara.ce e bine sa iau proteine sau creatine ca sa imi creasca musculatura mai repede ..astept raspuns multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ambele.

Si din suplimente si din mancare.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate

Sa ai 5 mese pe zi, daca vrei muschi, proteine la fieacre masa

5 răspunsuri:
| FirstplaceXXX a răspuns:

Cel mai bine se defineste ce e natural. Vrei sa iei proteine? Sa te mentii dupa. In sport daca nu te mentii si nu faci exercitii constante si cu un program strict nu prea rezolvi mare lucru. Dupa parerea mea ar trebui sa te anexezi pe proteine deoarece corpul are nevoie de o cantitate foarte mare pentru a se dezvolta. Si nu uita sa te hidratezi + un program la mancare.

| Alex_Alexutzu_1994 explică (pentru FirstplaceXXX):

Ok multumesc de sfat

| Cosmin86 a răspuns (pentru FirstplaceXXX):

Proteinele sunt naturale, se gasesc si in mancare

| tigrutacrinuta a răspuns:

Proteine daca vrei doar sa ai un corp atragator
ambele ca sa fii culturist.

| adyshor14 a răspuns:

Ar fi indicate proteinele