| Andreipop123 a întrebat:

Salut, cum pot sa fac pătrățele acasa, într-un timp relativ scurt?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand sute de flotari si plank-kuri -zilnic.
Cauta pe google: "plank exercise for men"

| aXy99 a răspuns:

Slabind.

| Bizon95 a răspuns:

In afara de evidentul sport cu multe, MULTE abdomene
iti trebuie o dieta foarte buna, care sa iti permita sa faci sport in acelasi timp in care sa nu depui grasime ci chiar sa o consumi

nu stiu asa dieta, imi pare rau

insa, SUNT SIGUR DE CEEA CE SPUN, am vazut documentar cu unul care a trecut canalul manecii inot, iar ca pregatire a fost faptul ca s-a ingrasat vizibil PESTE MUSCHI, din cauza ca respectivul efort depasea "wall"-ul, care e un punct in care organismul termina de consumat glucoza din sange si inainte de a incepe sa consume numai grasimea acumulata, este un ciocan psihologic care te face sa nu mai vrei sa misti un deget, si peste care treci numai cu antrenament serios

deci fara dieta nu o sa reusesti

| Totenn a răspuns:

Patratele faci cel mai greu. degeaba faci tu exercitii pentru abdomen, trebuie sa ai 10% grasime corporala ca sa ti se vada iar daca esti si mic atunci asta te va afecta mult, acum depinde de tine. sunt unii care au patratele la 18%. eu am patratele abia pe la 9-10%
Pentru patratele trebuie sa ai grija mare la alimentatie, sa faci exercitii folosind bara de tractiuni pentru abdomen, astea-s cele mai bune si putina grasime corporala
Dar daca ai sub 18 ani atunci mai bine nu te gandi la patratele

| N0H4CK a răspuns:

Flotari, diferite tipuri de abdomene si mai ales alergat

| Cosmin86 a răspuns (pentru N0H4CK):

Ce treaba au flotarile? Apuca-te de sah.