| LzrMATEI5000 a întrebat:

Cum să fac și eu pieptul și abdomenul până la vara?
Fără sală

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exercitii fizice tot trebuie sa faci, indiferent unde. Tractiuni la bara, flotari etc. Ar trebui sa incepi de pe acum. Sper ca nu vrei sa apelezi la alte metode, nu sunt prea sanatoase.

| Violleta2022 a răspuns:

La muncile campului, ajuta enorm, faci muschi vazand cu ochii de la sapat, carat si muncit zi-lumina.

| alina2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Facem bataturi doamna de la sapa sad plus ca ne doare si mijlocul sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina2k18):

Lasa ca bataturile din palma nu se vad daca tine pumnul inchis, dar se vad muschii umflati, care rup camasa si impresioenaza pe prieteni laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca vorbesti de vara urmatoare, a anului 2021, fiindca vara asta incepe in doar 2 saptamani, la 1 iunie este deja VARA!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Genoflexiuni, flotări și abdomene la tine în cameră.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adica vrei piept si abdomen din ala ca in filme, in 2 saptamani, fara sala?
Uita-te si tu pe la teleshopping, ia ceva zgarda cu electrosocuri, daca ai si bani de aruncat.
Ca astia ca tine nu prea vor sa auda ca nu se poate.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns:

Fara sala? Tu vrei ceva de genul "cum conduc o masina fara sa ma urc in ea".

Muschi fara sala = aberatii de copii mici si firavi.

| morfeo a răspuns:

Faci acatiste

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Exercitii fizice fara greutati, doar cu greutatea coroprala. Daca iti poti improviza tu doua gantere sau o haltera, foarte bine, iar daca ai deja prin casa, perfect! Iti recompand sa descarci ceva aplicatie pentru exercitii, sa nu te limitezi doar la,, Eh, fac 25 de flotari si ajunge", aplicatiile iti impun un antrenament exact ce trebuie dus la capat, gasesti destule.
Chiar daca nu esti la sala nu uita ca antrenamentul valoreaza 30% din rezultatul final, restul fiind constituit din alimentatie. Cauta un calculator de calorii, afla-ti numarul zilnic de calorii necesare. Cauta pe net cate proteine per kg ai nevoie pentru a creste echilibrat, asta ca sa nu fac vreo reclama aici. Nu exclude carbohidratii, sunt necesari si ei, si nicidecum grasimile. Te poti inspira din urmatorii sportivi, ii gasesti pe YT: Angel Fitness, MusclesBoom, Alex Stoian, etc... am adaugat mai multi sa nu se considere ca fac reclama!
Mult spor so multa motivatie in doresc!
Ganduri bune!