| BalacuFlorin a întrebat:

Salut, Cum scap de grasimea dupa abdomen, am 186 inaltime, 64 kg, si 16 ani!, Am burta cat de cat, trag de fiare, mananc fara grasimea adica de mai sunt si situatii, mananc si fructe, fac abdomene, ce ar trebui sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

La inaltimea ta esti slab, dar probabil ca nu prea ai deloc masa musculara.
Eu zic sa lasi burta si sa tragi de fiare sa pui ceva muschi pe tine, ca burta o sa scada ea odata cu antrenamentele grele de la salawinking

8 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi mananca mai putin, si ia-ti alimente care contin proteine si carbohidrati, dar fa si tu 50-100 intr-o serie, fa vreo 4 serii.
daca nu poti uite aica http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

fa la un anumit interval de timp cu un progam. si nu uita daca mananci mult degaba mai faci abdomene. si proteinele nu trebuie sa lipseasca. si daca faci si alte exercitii dormi cel mult 7 ore:D

| boogdan91 a răspuns:

Salut. La inaltimea ta, 186cm.esti cam slab. Ce grasime poti avea tu in zona burtii?straight face La 186cm ar trebui sa ai macar 70kg.

| dolcEE a răspuns:

La inaltimea aia, daca ai 64 de kg ar trebui sa fii slab. Dar oricum fa muschi la abdomen, fa abdomene

| oliviaaa a răspuns:

Eu te-as sfatui sa lasi asa cum esti... ai doar 16 ani nu-ti face grji, crede-ma

| cocosnucifera a răspuns:

Calculeaza-ti IMC-ul (http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html) si o sa vezi ca burta e doar in imaginatia ta

| SeargentFrost a răspuns:

Frate, am aceeasi problema, am 13 ani si 60Kg, trag de fiare dar inca am un strat micut, acum il dau jos cu abdonene, 100 pe zi si o dieta de mentinere ajung, sporwinking

| portocala225 a răspuns:

Eu am aflat de la un doctor ca oricat de mult mananci conteaza sa fie la ore fixe.

Nimic in plus decat un program fix.happylove struck

| Randy18 a răspuns:

La 1,86 si 64 de kg esti schilod... vrei sa ajungi sa ti caramizi in mana sa nu te ia vantu?