| EUeStEEu a întrebat:

Salut, dacă faci un anumit număr de exerciții în fiecare zi, exemplu 50 de flotări în fiecare zi timp de o lună, obții rezultate? Dacă da, cât de mari?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie să începi cu 50 și să adaugi zilnic minim 10 c asă vezi rezultate... dacă faci aceleași exerciții zilnic ai rezultate un pic și după stagnezi pentru că se obișnuiește organismu și nu-l mai vede ca efort

| Cosmin86 a răspuns:

Muschii se dezvolta in zilele de pauza, doar copiii mici si firavi se antreneaza zilnic.

| Catrice a răspuns:

Hmm numa o luna? Nu.

| siriusblack98 a răspuns:

Doar cu flotari nu ajungi nicaieri. Iar cu un anumit exercitiu facut zilnic nici atat pentru ca se obisnuieste repede corpul cu exercitiul si stagnezi. O luna de flotari este egal cu 0.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 50? Bine fie, 50 acum, 50 peste o ora. 50 pe zi e putin.

| aneliram a răspuns:

Ca să se vada ceva fizic, trebuie și regim pe lângă sport.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aneliram):

Ce intelegi tu prin "regim"?

| aneliram a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa mănânc cat mai sănătos :fructe, legume, fara dulciuri, la ore fixez, să mănânc puțin și des, etc. Asta ca să scap de grasime.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aneliram):

Nu zici nimic de proteine, de grasimi sanatoase, etc.
Legume si fructe NU inseamna regim.

Si pentru masa musculara, trebuie sa mananci MULT si des (ca el presimt ca vrea masa musculara de face flotari), eu mananc 3-4 fripturi pe zi + 4 farfurii de orez/cartofi/paste pe zi cand sunt in perioada de masa musculara.