| Peatric a întrebat:

Salut, daca la aprox 2600kcal pe zi aveam body fat in jur de 17-18%, sunt prea putine 1500kcal pentru cutting? 17 ani, 175 inaltime

33 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Nu stii despre ce vorbesti. Definire=slabire laughing
Mai devreme ziceai ca nici membrilor de trib care vaneaza hrana nu le trebuie 2000 kca, acum zici 1500-2500 pentru definire. Esti tare rolling on the floor

| AnastasiaK a răspuns:

Argumentum ad passiones, zis si "apelul la emotii"...acel "argument emotional" pe care incerci tu sa-l invoci este caracterizat prin manipularea emotiilor (iti cam sugereaza numele, nu?), adica nu are legatura cu ce ti-a zis aXy99.

aXy99 ti-a dat exemplul personal si atat. In cazul in care se doreste demontarea unui argument ca al tau, un singur contraexemplu este suficient. Inainte sa incerci sa pari expert in logica si argumentare, analizeaza mai atent care dintre voi a oferit argumente puerile. Tu NU reprezinti absolut NICIO autoritate in domeiul stiintei, drept urmare, orice informatie pe care o spui in acest sens si care nu este urmata de o sursa (unde ai citit sau de unde ai aflat-o) e egala cu 0. Daca nu vrei sa vii cu documentatie e ca si cand nu ai venit cu nimic, mai ales cand vorbesti de vanatorii din Africa si cunostintele gramaticale nu prea te ajuta...ai credibilitate 0.

Poate ca ar fi cazul sa se introduca gandirea critica printre materiile onligatorii in scolile din Romania, poate asa mai intelegem si noi diferenta dintre argumentare si aberare.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Ma aia nu fac culturism inteligentule nici nu au posibilitatea sa aiba atata hrana ce e de ras, omul nu are nevoie de 2000 de calorii in era moderna cand mai mult sta pe loc, drept dovada obezitatea a ajuns sa fie cauza multor bolii, daca nu stii, orice dieta slaba in calorii ne protejeaza impotriva multor bolii vezi studiul china, dieta de 800 de calorii face ca celule cancerigene sa moara