| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca ma apuc de sală, voi putea peste macar 3 ani sa am forta si masa musculara fara sa mananc doar mancare plina de proteine si fara sa cumpar suplimente?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca manaci proteina calumea si ( iti recomand creatina monohidrata ), te tii de treaba si tragi de tine. Exista o sansa buna ca dupa 3 ani sa te faci dulap

| Bazzed a răspuns:

Nu, proteina este absolut necesara întrucât e componenta ce ajuta muschiul sa se regenereze și sa se dezvolte, dar oricum nu trebuie sa consumi cantități anormale de proteine, doar 2g/Kg al greutatii tale (dacă ai 70kg, atunci 140g proteina pe zi) și asta e o regula de baza folosita de majoritatea culturistilor dacă ai în cap sa poți capăta masa musculara

| luminitzamaria2008 a răspuns:

Ia frt tren