| tomagabriel2011 a întrebat:

Salut, daca nu am muschi pot sa lovesc tare cu pumnul? tongue adica poate conteaza si viteza nu doar forta.

9 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Forta e masa * acceleratie. daca ai una si nu cealalta nu o sa ai multa forta.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Forta nu e data neaparat de masa musculara. Mai degraba e data de duritatea ei. Un muschi mare nu inseamna ca e si puternic. Conteaza mult tehnica de lovire, unghiul, viteza, si un muschi bine intarit. happy

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Roxin):

Plus ca mai trebă si un trapez bine dezvoltat sa-ti tina capul unde ii e locul sa nu zboare dupa primul pumn rolling on the floor si sa mai stii sa incasezi lovituri.

| Roxin a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Detalii, detalii...

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Roxin):

Detalii care ar putea sa coste mult, care cantaresc cam greu laughing.

| Roxin a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Eu i-am raspuns doar la intrebare. laughing) Restul, afla el pe parcurs. Practica BATE teoria. big grin

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Roxin):

Pai si nu-ti "umple" frigideru dupa prima practica? rolling on the floor Hai, o seara faina. big grin

| Roxin a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Eventual cu paiul...laughing) big grin

| Kinda a răspuns:

Salut, daca lovitura are loc in maxilar sau sub barbie, aici vine importanta vitezei, depinde cat de bine lovesti zonele bune, iar fota te ajuta si sa il dobori, imobilizezi, chiar si rezistenta de a da cat mai multe lovituri.