| claudinho77 a întrebat:

daca pun la pariuri sportive 4 meciuri si pun sistem 3/4 si o sa castig pe bilet 3 meciuri din cele 4 cat am castigul? pentru ca acolo iti arata 2 castiguri de ex mie imi arata castig min 0.90 ron si castig maxim 100.00 ron care din ele il castig?

Răspuns Câştigător
| Bra1n1ac a răspuns:

Daca iti ies toate 4 meciurile castigi 100 ron, daca iti ies doar 3 meciuri castigul tau pleaca de la 0.90 ron(Daca pierzi cota cea mai mare de pe bilet atat castigi 0.90...castigul creste in functie de ce cota pierzi, cu cat e mai mica cota cu atat castigi mai mult)
Sper ca esti lamurit.big grin

2 răspunsuri:
| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Pai daca pierzi cota cea mare... atunci primesti 0.90 ron(ceea ce inseamna sa rupi biletu) si la un milion castig nu stiu de ce pui sistem 3/4... sistem se pune la biletele ce au cota mare la meciuri si castig mare

| cristi767 a răspuns:

Din moment ce pui sistem, inseamna ca ai mai multe variante de castig. De aia ti se si dau cele doua variante de castig. Pentru tine insa nu va fi foarte edificator acest caz tocmai pentru ca sunt 2 variante. Fie castigi 0.90 ron, fie castigi acel milion (daca prinzi doar 2 meciuri vei pierde, la fel si 1, iar daca prinzi 3 castigi 0.9, iar daca prinzi 4 vei prinde 100 ron).

Ca sa-ti dai seama cum functioneaza mai exact, incearca sa joci si tu un sistem 3 din 5 sau chiar cu mai multe variante. Acolo castigul poate varia fooarte mult in functie de cate meciuri prinzi.

La sistem inseamna ca se fac mai multe variante de bilete (in functie de combinatiile care pot fi formate) si fiecare are cota sa. Cati bani pui tu sunt impartiti la numarul variantelor si astfel vei avea miza per combinatie. Fiecare combinatie care iti iese va da un castig de genul: miza/per combinatie X cota acelei combinatii. La sfarsit se aduna toate combinatiile castigatoare si ala e castigul tau.