| Bybanu a întrebat:

Salut,

De 1 luna m-am apucat de sala (ACASA).
Am facut si sala sala, dar au trecut cateva luni bune.
Fac zilnic (la pranz sau seara, depinde cum apuc)
Am gantere si haltera!

Mi s-a recomandat sa i-au Fosfocreatin-R + Mixforte-R.
Problema mea ca e ca pana acum nu am mai luat nimic, plus ca exercitiile nu faceam dupa ceva stas.

1.Cu cate minute inainte si dupa antrenament trebuie sa i-au Fosfocreatin-R + Mixforte-R?
2.Ce fel de antrenamente recomandati sa fac? (Eu vreau pentru biceps, triceps, piept si abdomen). Antrenament ma refer la cate serii x sa fac. Cu ce sa incep..cu ce sa termin...
3. Antrenamentul trebuie sa fac 1 zi DA, una NU, sau in fiecare zi!?

PS: scuzati pentru bataile de caplaughing

Răspuns Câştigător
| anyhylator a răspuns:

1- cam cu 2 ore inainte si dupa
2-3 Acestea sunt in legatura, nu poti sa lucrezi toate categoriile in aceiasi sesiune, trebuie intr-o zi sa lucrezi parti aflate in legatura( biceps-abdomen-piept; trapez-umeri; triceps-spate; coapse-gambe etc). Asadra daca intr-o zi lucrezi o anumita categorie si in alta zi o alta categorie, celelalte se relaxeaza automat ( asa trebuie ca sa se refaca muschiul). Bratele le folosesti des asa ca iti sugerez ca la 3 zile sa ai un repaos complet( sau sa lucrezi la picioare).

| Bybanu explică (pentru anyhylator):

Astia mai jos vad ca, comenteaza aiurea. Cica acasa nu faci nimic. Eu luna asta (nici o luna) la cum fac eu, netinand cont de numarul de seri si repaos, vad ca merge bine, tricepsul e binisor, bicepsul are o bila destul de frumoasa...
Am fost la sala 2 luni si mi s-a parut ca nu se intampla nimic.

Dupa parerea ta, ar fi bine sa i-au Fosfocreatin-R + Mixforte-R?
Pe net vad ca sunt recomandate pentru incepatori!

8 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

1. Nu stiu ce rost au suplimentele daca te antrenezi acasa.
2. Acasa nu o sa ai niciodata rezultatele pe care le vei obtine la sala, in concluzie continua cu sala.
Chiar si acasa cum sa faci doar 4 grupe de muschi? Umerii, Picioarele, Trapezu, Antebratu, Spatele etc cui i le lasi?!

| Bybanu explică (pentru Wehes):

Stau departe de oras si nu imi convine preturile la maxitaxi...

Doresc doar la grupele alea sa fac..pentru ca la alea am posibilitate intr-un fel.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bybanu):

Daca dezvolti doar grupele alea o sa arati PENIBIL.

Ori dezvolti TOT CORPUL in mod egal, simetrie, ori te apuci de sah

| DudyyGreen a răspuns:

Daca chiar vrei muschi atunci iti recomand sa te duci la sala. Desigur. si sala acasa e buna. dar crede-ma, faci 3 luni 100 de flotari zilnice si faci 3 luni sala. Unde crezi ca vei avea rezultate mai bune?

| anyhylator a răspuns (pentru DudyyGreen):

De ce naiba raspunzi pe langa intrebari, nu vezi care sunt intrebarile lui?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anyhylator):

Omu i-a dat un sfat util, acasa faci mentinere, daca nu ai cum sa ajungi la sala, nu te astepta sa pui ceva

| Bybanu explică (pentru DudyyGreen):

In primul rand am spus ca am gantere si o haltera..si pot si face daca doresc.
Al doilea rand stau departe de un oras mare si nu prea imi convine sa dau o gramada de bani pe transport.