| Alin2626 a întrebat:

De 6 luni fac volei. Tata are 1.78 si mama are 1.64.Eu la 17 ani am 1.71.Am reusit sa cresc doar un cm.In timpul liber mai alerg, fac flotari si abdomene.Credeti ca as putea sa ajung la o inaltime de 1.75-1.80.Cateva sfaturi? Sunt baiat.Multumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pentru 1.75 ai avea ceva sanse, desi mici. 1.80 as zice ca e aproape imposibil. Cel mai probabil vei mai creste 1-3 cm dar nu se stie niciodata ce surprize iti rezerva genetica personala. Fiecare organism reactioneaza diferit.

| Pool77 a răspuns:

Genetica, am mai spus-o de n ori.
Genetica.