| Alex1234567253a a întrebat:

Salut.De când am început sa consum pudra proteica și creatina au început să-mi apară foarte multe cosuri și înainte să consum aveam coșuri dar puține ..acum am fruntea plina. Credeți că de la proteina și creatina mi se trage?

17 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Cred ca este o coincidenta. Acum este vara, transpiri, pui mana pe frunte sau te stergi la sala cu prosopul pe care s-au pus bacterii, iar porii fiind deschisi ai sanse mari sa faci cosuri, de asemenea pot aparea cosuri si din cauza deshidratarii, asa ca incearca sa bei mai multa apa fata de cat bei acum, cand faci dus cu apa calda la final da-i pe rece si da-ti pe fata si frunte sa se inchida porii, iar in timp s-ar putea sa te ajute chestia asta.

| Yuoia a răspuns:

Presupun ca de la proteine. Si eu patesc cu proteinele animale din alimentatie. Nu iau din alea cum luati voi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yuoia):

Si "din alea" cum "luam noi" sunt tot din alimentatie extrase. Mai documenteaza-te.

| Sophieka a răspuns:

Si eu cred ca de la proteine. Iar restul cosurilor inainte de proteine de la alimentatie si de la sebumul in exces provocat de bacteriile din corp.
Eu merg pe mana naturii si iti recomand sa achizitionezi un sapun sau un gel naturist pentru curatarea zilnica a fetei.

Cat despre pudra proteica, cauta alta! Discuta cu un specialist!

| Mopmop a răspuns:

Posibil sa ai o reactie alergica. Opreste-te din a lua proteine si vezi ce se intampla. Multa sanatate!

| Mihai0101 a răspuns:

Cosurile sunt doar varful aisbergului.Ficatul refuleaza si el pe unde poate cu prafurile astea va inbolnaviti oameni sanatosi.Stiu pe cineva care e cu ficatul in pioneze tocmai din cauza prafurilor.Bafta in continuare

| CassiusAlexander a răspuns:

Pot fi multe alte cauze.

| Adolf8 a răspuns:

Depinde de la o persoană la alta. Insă ceea ce este sigur aproape 85% că afectează rinichii și inima pe o perioadă lungă de timp de consumație acestor substanțe. Iar după ce nu o să consumi este posibil să slăbești brusc sau să devi obez. In cele mai multe cazuri. Cel mai bine este să nu consumi nimic, decât să lucri din forța ta și din puterile tale, sănătate multă!

| RobertMoon a răspuns (pentru Adolf8):

Esti pe langa subiect total

| Adolf8 a răspuns (pentru RobertMoon):

Eu nu cred. Dar ști cum se zice, lumea afla pe propria piele efectele negative ale suplimentelor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adolf8):

Serios? Sunt sanse 85%? Eu stiam de 84.65(3)%!
Si vezi ca "stii" se scrie cu 2 de i la persoana a doua, legat de un raspuns de mai sus.

Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea despre suplimente, nu?

| Adolf8 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin, nu fi fistrat, posibil ești consumator și nu dorești să auzi de efecte negative! Dar într-o zi tot îți va provoca disconfort în sănătate. Mai bine pro$t decât depresiv, antisocial, bolnav, agresiv cu femeile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adolf8):

Cand imi va provoca? Ca am deja vreo 14 ani de sala adunati si am analizele perfecte.

"depresiv, antisocial, bolnav, agresiv cu femeile" -> aici te-ai descris pe tine? Nu ar trebui sa fii agresiv cu femeile.

p.s.: poti sa-mi arati si mie un articol medical care sa sustina ABERATIILE scrise de tine mai sus? Sunt SUTE DE MII de articole medicale in domeniu, arata-mi si mie UNUL SINGUR.

| Adolf8 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am descris consumatori, nu ai ambiție nici să ajungi la degetul meu mic de la picior! Mulți înainte, nu toată lumea e norocos ca tine.

| Taximetristulusilentrain a răspuns:

Ăștia care dau răspunsuri fara nicio treabă sunt primii la consumat de sucuri, chipsuri și mai știu eu ce. Ori că bei 2 l de zer ori că iei o cupa de proteina e același lucru

| Amobubainanus a răspuns:

Ăștia confunda suplimentele cu steroizii, nu ii mai întreba

| Alex1234567253a explică (pentru Amobubainanus):

Am observat și eu. inca nu înțeleg de ce unii oameni asociază steroizii cu suplimentele.