| Ionuț_Eduars_1987 a întrebat:

Salut,de cateva zile am inceput sa fac gantere cu 5-10kg si fac la orele 2 si 8 seara si nu mai pot intinde bratul total, ce pot sa fac? Adica cand fac gantere imi trece dar dupa iar incepe

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si nimeni nu a spus ca bicepsul nu se lucreaza zilnic si nicidecum de 2 ori pe zi asa cum faci tu!
Esti inca mic lasa ganterele pana o sa mai cresti si atunci te vei putea apuca de sala, asa cu 2 gantere nu faci mai nimic de acasa, asta daca nu ai si ceva la care sa faci tractiuni, nu faci flotari si genoflexiuni si multe alte exercitii pe care le poti face si acasa.Ce faci tu acum este sa iti suprasoliciti un muschi si atat tot.

| Ionuț_Eduars_1987 explică (pentru Simpatic):

Am 16 ani... Si gen is gantere de alea care poti creste greutatea, si poza de la profil e din 2016 mersi pentru raspuns

| Cosmin86 a răspuns:

Ce rezultate vrei sa ai cu prostia aia de antrenament?

| RobertMoon a răspuns:

Se numește febră musculară sau ești așa de paralel încât nu ți-ai dat seama?

| Ionuț_Eduars_1987 explică (pentru RobertMoon):

Ba da bwa, da ma dor si tendoanele

| morfeo a răspuns:

Febra musculara... trebuie sa faci cat mai mult streching, sa iti intinzi muschii in perioada asta. Si foarte important sa te incalzesti inainte sa folosesti ganterele.

| IepurasXxX a răspuns:

Banuiesc ca ai lucrat bicepsul. Acest fenomen este intitulat "prima febra". Iti va trece in cateva zile si nu vei mai avea probleme dupa. Daca te doare poti incerca sa bei o aspirina.