| MihaiCh197 a întrebat:

Salut, de doua saptamani am inceput sa alerg asa in fiecare seara, de cateva zile insa am ceva dureri la genunchi, am citit ceva ca cica cresti, chiar se poate ca de la fuga sa cresti? Please Help :3

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Durerea nu e de la crestere, e de la alergat. Alergatul pe asfalt fara niste incaltari de calitate duce la dureri de incheieturi / ligamente

| Mario76 a răspuns:

Mergi si fa un control la ortoped. Poate ai probleme minime, o inflamatie de ligamente sau alte probleme. Nu ezita. Nu doare. Pareri asa dupa ureche, ca esti in crestere sau altele, nu rezolva problema ta.

| TheKings a răspuns:

In niciun caz nu ai probleme, ba mai bine, daca faci conditie fizica in fiecare seara e bine. Daca incep sa te doara oasele, inseamna ca este in dezvoltare, iti cresc oasele. Daca nu, inseamna ca ai febra muschiulara. Sper ca te-am lamurit! O seara frumoasa