| GulDan a întrebat:

E tarziu la 18 ani sa fac performanta din atletism? am inceput sa practic de 6 luni la 17 ani. Cine se pricepe am cateva intrebarii legate de atletism despre viteza vs rezistenta.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu e tarziu, dar iti trebuie multa rabdare, ambitie si perseverenta si mai ales sa iti doresti cu adevarat sa faci performanta.

| GulDan explică (pentru Nickname1890):

Da si inca nu stiu la ce sunt mai bun la viteza sau rezistenta da m-as baga pe rezistenta ca din cate am auzit e mai usor ca asa la viteza banuiesc ca uni de varsta mea fac de ani buni si sigur vor scoate sub 6..asa ca n-am sanse eu mai putin de 6.30 n-am scos.

| GulDan explică (pentru Nickname1890):

App ai id, skype ceva sa te mai intreb sau vb direct aica?

| Nickname1890 a răspuns (pentru GulDan):

Lasa-mi un mesaj personal cu numele de facebook, sau IDu de yahoo mess.

In principiu nu iti alegi tu pe ce te bagi viteza sau rezistenta, asta iti spune antrenorul, pentru ca un antrenor bun inca din primele zile de antrenament isi da seama daca ai stofa de sprinter de fondist sau de semi-fondist. Oricum iti garantez ca este la fel de greu si pe rezistenta si pe viteza, doar ca putin diferit.