| BracKMyhay95 a întrebat:

Este cineva care dupa ce a lucrat la piept sa aiba febra 3 zile de la antrenament.

10 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Daca nu misti grupa de muschi la care ai febra (Daca ai la piciaore te plimbi, sau la brate faci exercitii uduoare de gimnastica) Te poate tione febra musculara si 2 saptamani pana trece complet. Daca vrei sa iti treca mai repede pune-te pe spate si fa miscarea ca si la exercitiu de impins la piept dar cu o matura sau ceva foarte usor in mana. Asta o sa iti puna muschii in miscare, o sa vaforizeze circulatia si o sa poti sa elimini mai usor acidul lactic dintre fibrele musculare. Acidul lactic fiind sursa febrei musculare. iti recomand cate o cosca doua de glucoza inainte de antrenamnet. gasesti la magazine alimentare la un leu si ceva vreo 20 de coscute de alea.Bafta si spor la antrenamnet in continuare.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu, mereu aproape laughing

| cristi1505 a răspuns:

Cum adica? Dupa 3 zile a aparut febra sau te-a tinut 3 zile?

| BracKMyhay95 explică (pentru cristi1505):

Ma tine 3 zile.

| cristi1505 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Pai este foarte bine. Febra musculara apare maxim dupa 24 de ore. Febra musculara este un semn buna.Inseamna ca antrenamentul a dat roade si ca s-au rupt fibre musculare iar prin odihna si o alimentatie bogata in proteine iti vei reveni.cand ai febra musculara vei creste daca ii oferi grupei musculare timp de refacere.Important este sa nu mai antrenezi acea grupa musculara pana nu iti trece cat de cat.

| BracKMyhay95 explică (pentru cristi1505):

Stiu ce si cum este treaba cu musculatura dar ma gandeam ca este cam mult 3 zile si am vrut sa stiu daca mai este cineva pe care sa il tina atata o febra musculara.

| FitMonkey a răspuns:

Si eu, in fiecare saptamana am febra, partea interesanta e ca imi lucrez pieptul luni iar febra maxima o am miercuri, marti abia simt ca am ceva.

deci ma tine mai mult de 3 zile

| 3my098 a răspuns:

Este ceva normal să ai febră musculară
Asta inseamnă că nu ai făcut degeaba antrenamentuș

| ionutzwk a răspuns:

Ia doua lingurite de zahar si iti va trece

| popmirgea1999 a răspuns:

Salut. NU lucrez la piept niciodata, lucrez numai la picioare.
Este in regula sa ai febra, este o grupa de muschi ''de baza'' daca vrei sa-i spui asa. Avand febra ori inseamna ca nu esti obisnuit cu efortul ori muschii incep sa creasca. Esti pe drumul cel bun