| TwiSt1997 a întrebat:

Salut.Eu fac la biceps 3 exercitii, pentru masa, si as vrea sa fac 2 de masa si 1 de definire.In primul rand e bine asa? Iar in al doilea rand spuneti-mi 1-2 exercitii de definire al bicepsului.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu exista exercitii de definire si altele de masa ci doar cum le faci. definirea o faci prin CARDIO, nu prin exercitii. daca vrei rezistenta si fibrare fa repetari multe si 5-7 serii. adica faci 2 aparate x6-10 repetari si 4-5 serii de masa si la ultimul aparat 15-25 repetari. dar aia nu e definire, e rezistenta + fibrare

| TwiSt1997 explică:

Daca fac flexii cu haltera si flexii cu gantera din inclinat pentru masa pentru masa e bine? Iar pentru definire trebuie sa fac izolare?

| NDC12 a răspuns (pentru TwiSt1997):

Ce sa faci? Doamne, definirea o faci in bucatarie, adica nu mai mananci carbohidrati, asta e definirea, nu exercitile.

| NDC12 a răspuns (pentru NDC12):

Si pe langa asta si cardio.

| TwiSt1997 explică:

Sau as putea sa fac miercuri(cand fac umeri-antebrat-picioare) si definire biceps, si sa fac sambata(spate-biceps) 3 exercitii de masa? In total 4 exercitii biceps pe saptamana 3 masa si 1 definire?

| TwiSt1997 explică:

Am intrebat un baiat mai facutlaughing si mi-a zis sa fac 8kg 6 4 2 si dupa sa cresc iar pana la 8 fara oprire si el mi-a zis ca asa a facut, iar instructorul mi-a zis sa fac multe repetari cu greutati mici.