| Stevici_FaBio_1996 a întrebat:

Salut, fac de 4 luni sala si de la o vreme am inceput sa folosesc Carnitina (se presupune ca ajuta la slabit si da forma muschilor) si ma intreb daca are ceva ca iau si proteine pe langa. Ce parere aveti? Care ar fi efectele? Presupun ca nu se incurca una pe cealalta.

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut!
Le poţi lua în acelaşi timp, doar că la ce vrei tu să faci dieta este pe primul plan, apoi antrenamentul refacerea şi ele sunt completate cu suplimente. Proteine îţi recomand Muscletech sau cele mai ieftine Redis, dar muscle sunt cele mai bune dar şi un pic scumpe.
Succes!

| Stevici_FaBio_1996 explică (pentru Brâncuşi):

Mersi pentru sfat Brancusi.

4 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, sa dai jos grasimea atunci iti recomand sa mergi pe aceasta combinatie de l-carnitina si concentrat proteic din zer (whey protein). Daca vrei sa cresti in greutate si masa musculara uita de L-carnitina si treci pe proteina pentru masa musculara (gainere).

| MassEffect a răspuns:

Desigur ca poti proteinele sunt esentiale cand faci sala, carnitina te ajuta sa slabesti nu prea au multe in comun, ce obiective ai acuma? acumulare de masa musculara sau striere?

| kidDiana a răspuns:

Nu stiu dar parerea mea e sa intrebi pe cineva care se pricepe, eu stiu un doctor sau un sportiv pentru ca poti sa.ti faci rau singur!