| Helly1226 a întrebat:

Fac sala de 2 luni si ma intreb daca e normal ca am crescut in masa musculara cu 8 kg (acum am 80kg si 1. 94cm) si in brate am crescut cu cate 5 cm (altceva nu am masurat). Mie mi se pare destul de bine, oare o sa continui sa cresc asa sau o sa fie din ce in ce mai greu? Am luat doar creatina si am mancat cel putin din 2 in 2 ore in fiecare zi. Voi ce rezultate ati avut in primele luni?

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Lol. dupa un accident si pauza totala din sport (aveam voie doar sa merg 1 km pe zi cu toate activitatile, nimic altceva) am regresat de la 40 pe la 34 in brat. in 4 luni am ajuns inapoi la 38-39. daca prind 40 cm pana in septembrie sunt fericit laughing. si 44 tinta finala prin 2016 am preconizat-o

| Cosmin86 a răspuns:

In primele luni e normal sa cresti asa mult.

O sa vezi cand devii avansat, ce frumos e sa tragi 1 an intreg pentru 1 cm amarat ( sau 3 kg de muschi ) big grin

Trage tare in continuare big grin

| AntrenorFitness a răspuns:

E foarte bine, un progres normal pentru un incepator. In primele 3-4 luni ai cele mai mari castiguri dupa aia incepe greul. Vei progresa tot mai lent, va trebui sa fi mai atent la programul de nutritie, sa surprinzi tot timpul organismul prin diverse metode de antrenament.
Continua sa te antrenezi corect, sa mananci sanatos si sa dormi suficient!
http://www.despreculturism.ro/principiile-cresterii.html