| true24 a întrebat:

Salut, Fac sala de cateva sapt. si asi dori sa iau ceva suplimente.Cineva mi-a recomandat WPI de la pro nutrition.Ce parere aveti? Cand ar trebui sa iau si cat? am 1.78 si 73 kg.Multumesc

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E foarte bun, unul din putinele suplimente romanesti bune ( asta si cu gfx-ul ).

iei o portie imediat dupa antrenament, cu ceva carbohidrati simpli ( dextroza, banana, miere, etc. )

| true24 explică (pentru Cosmin86):

Si intre wpi si gfx ce sa aleg?

| Cosmin86 a răspuns (pentru true24):

Pai sunt produse complet diferite.

wpi = izolat proteic ( 90 % proteine, 10 % altele )
gfx = 40 % proteine, 40 % carbohidrati, 5 % creatina, 5 % altele

La inaltimea/greautatea ta, clar WPI happy

| true24 explică (pentru Cosmin86):

Am comandat wpi.sa iau doar dupa antrenament? si ce cantitate sa iau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru true24):

O cupa de wpi + carbo simpli, niciodata nu iei proteina simpla

| rafa1987 a răspuns:

Nu te faci mare cu un singurv produs nu asculatati de toti care isi dau cu parerea, iti trebuie mai multe http://www.megaproteine.ro/......Musculara/ ia-ti pachetu asta e bun de inceput decat un singur produs, si alimenteazate bine si o sa ai rezultate.bafta