| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Fac sala de o luna jumate si cu ocazia sarbatorilor am facut o pauza de 10 zile. Cand ma voi apuca de sala iarasi, imi voi simti muschii la fel ca atunci cand m-am apucat prima data de sala, adica febra musculara accentuata sau ii voi simtii normal ca dupa fiecare antrenament?

Răspuns Câştigător
| Popa_Alina_1990_buSv a răspuns:

Depinde unde te incadrezi...
ECTOMORFUL – genul de om slab, inalt, cu masa musculara redusa, grasime putina, oase subtiri. - o sa faci febra musculara accentuata
MEZOMORFUL – constitutie musculoasa, umeri lati, talie ingusta, strat adipos redus. - esti norocos, nu patesti nimic
ENDOMORFUL Are oase si articulatii mari, membre scurte, forme rotunde, talie si solduri late - o sa faci febra musculara in prima zi daca incepi prea " in forta"
Sper ca am ajutat. FUNDA?

| MarianPapuc98 a răspuns (pentru Popa_Alina_1990_buSv):

Daca inainte de pauza am reusit sa ridic o anumita greutate pe piept, dupa pauza o sa imi fie mai greu sa ridic acea greutate?

| Popa_Alina_1990_buSv a răspuns (pentru MarianPapuc98):

In primele 2 sedinte da, dar dupa nu o sa-ti mai fie happy
FUNDAAA?

3 răspunsuri:
| frod6969 a răspuns:

Febra musculara, dar nu una accentuata happy