| IlieAdrian78 a întrebat:

Salut, Fac sala de o luna si vreau sa stiu daca programul asta este bun

Luni - Triceps, Biceps, Umeri, AnteBraț
Marți - Picioare, Apdomen
Miercuri - Pauză
Joi - Spate, Biceps, Antepraț
Vineri - Piept, Triceps, AnteBraț
Sâmbătă-Duminica - Pauză

Alimentatie:
-2200Kcal
-150g Carbohidrați
-100g grasimi
-80g proteine
(Nu vreau sa slabesc sau sa ma ingras)

Am 65kg la 1, 78

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! Nu este bun! Muschii au nevoie si de odihna la fel de multa sau mai multa!
Incearca asa:
Luni: piept, umeri
Miercuri: biceps/trceps, spate (antebrat nu ai nevoie ca oricum depui efort pentru asta la toate grupele in afara de picioare)
Vineri: picioare, abdomen!
Restul de zile pauza!
Durata antrenamentului maxim 1 ora si 30 minute!
pauza intre repetari sau grupe 1-2 minute maxim!
Calorii: cat de mult poti! Nu poti ingrasa daca faci antrenamentul cum am zis pentru ca transformi caloriile in muschi nu grasime!
2200 cal. sunt putine daca vrei sa pui masa musculara pe tine, daca vrei sa-ti construiesti un corp fibros atunci e ok intr-un fel...

1 răspuns:
| carevaescu a răspuns:

Iti trebuie mai aproape de 120g proteine.