| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Fac sala si sunt in perioada de masa musculara. am facut burta si mi s a dilatat stomacul; din fericire am reusit s o rezolv in mare parte. Acum am doar putina burta si un pic de piela stramba sau abdominal sau cum s o chemabig grin
Intrebarea mea este cum scapi de burta cand esti in perioada de masa musculara?

6 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

In perioada de masa nu prea ai cum sa scapi de burta! Gandeste numai asa:Mananci multi carbohidrati.Carbohidratii ajuta si la depunerea stratului adipos deci nu prea ai cum.
Asteapta si tu pana in perioada de definire.

| anonim_4396 explică (pentru cristi1505):

Multumesc pentru ajutor.
Mi a spus o persoana ca sunt anumite exercitii pentru abdomen specifice arderii caloriilor din acea zona. Stii cumva despre ce e vorba?

| cristi1505 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci,si daca mergi arzi calorii! Daca faci sala, fara sa vrei arzi calorii.Nu iti mai pune problema ca nu trebuie sa arzi calorii. Daca consumi carbohidrati cum trebuie tot te ingrasi.

| debarba a răspuns:

Cea mai buna metoda este : alergtatul.

Sau poti merge la un chirurg plastician- daca esti mai lenes si ai bani de aruncat pe fereastra.

| anonim_4396 explică (pentru debarba):

Pentru a acumula masa musculara ai nevoie de calorii. Alergatul arde caloriile.
tu incerci sa ma ajuti sau sa ti bati joc?

| cristi1505 a răspuns (pentru debarba):

Niciodata nu faci exercitii cardio in perioada de masa! Alea le faci in perioada de definire.
Cardio=alergat, inot, box, bicicleta etc.