| Adrian45 a întrebat:

Salut - fac un studiu despre cum pariaza romanii si m-ar interesa ceva materiale informative - orice, de la sporturi preferate (presupun fotbal nr 1), pana la mize, mentalitati, pariaza ca hobby sau pentru imbogatire etc.
pe langa materiale informative, mi-ar fi de folos si parerea voastra, ceva din experienta voastra ca parior ce m-ar putea ajuta sa creez un profil al pariorului roman

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Romanii pariaza prost si fara cap in primul rand. la fotbal o fac mai mult din placere dar mari sume de bani se investesc la aparatele de tip slot masini.
sunt fost jucator de pacanele si aproape ca nu exista seara in care cineva sa nu bage 15.000-20.000 de lei, evident fara sa ii recupereze.
Pariurile sunt un drog si ca orice drog sunt daunatoare vietii sociale si psihice, ba unii isi fac mult rau fizic apoi pana la sinucidere.
Sfatul meu abtineti-va, nimeni nu a reusit sa faca un serviciu din asta, adica castigi 1 data pierzi de 10 ori si tot asa, in final vei fi pe minus rau.

| Adrian45 explică:

Multumesc!
Ca surse de informare am gasit cateva articole, dar unele nu par actualizate:
https://www.sbo.net/country/romania/ - aici pare ca informatia e veche

https://s3.us-east-2.amazonaws.com/......ve-1+2.pdf - aicipare ok, desi nu e foarte multa informatie, m-ar ajuta mai multe detalii despre romani si pariat in general
mai caut...