| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Dupa parerea voastra care este cel mai bun profil la un liceu? Si de ce? Vreau strict parerea voastra, ma ajuta

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cel la care te pricepi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Parerea mea, stiintele naturii sincer.Informatica 2 ani doar, mate un pic mai putina, dar in rest faci de toate, de la materiile de uman pana la real.Acum depinde ce iti place si tie mai mult.

| crud a răspuns:

Mai intai identifica aptitudinile tale; apoi incearca sa afli cam ce ti-ai dori sa devii. In functie de asta alegi profilul pe care-l vei urma dar, principalul lucru, este sa intri la un liceu bun, cu standarde inalte. In cazul in care nu stii ce vrei, alege sa intri la un liceu foarte bun, indiferent de profil si te vei dezmetici pe parcurs.

| crysty1222 a răspuns:

Cel mai bun profil e cel care crezi ca te ajuta pe viitor. Daca crezi ca esti bun la matematica/informatica si vrei sa urmezi o cariera in domeniul asta atunci de duci pe profilul mate-info. Daca crezi ca esti bun la Biologie, Fizica, Chimie si vrei sa urmezi o cariera in medicina sau farmacie de exemplu, atunci alegi profilul Stiinte ale Naturii si tot asa. Te poti duce pe profile tehnologice in cazul in care vrei sa iesi cu o meserie la terminarea liceului, de exemplu mecanica, electronica etc. Deci conteaza foarte mult ce-ti place tie si ce vrei sa faci in viitor, dupa criteriile astea iti alegi profilul de la liceu.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru crysty1222):

Urasc matematica, fizica si chimia
Cred ca o sa ma duc pe filologie, este greu?