| AnonimuIntreaba a întrebat:

Fratele meu are 13 ani si vrea sa faca niste masa musculara. Niste sfaturi pentru a-l ajuta?

4 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Trebuie sa il opresti si sa i zici la parintii tai.

| Bobby711 a răspuns:

Sa isi faca un abonament la sala ca daca face acasa sigur nu se tine de ele. Cauta si el pe you tube,, exercitii sala pentru: -spate, abdomen, brate, piept" si face cate 1 dintre cele 4 pe zi insa e mic inca ar trebui sa o ia usor. Aw poate baga si picioare insa e optional eu am mers mult cu bicicleta am masa musculara la picioare bine dezvoltata de mult eu mai bag din cand in cand.

| CristiMC a răspuns:

Alimentaţia bine pusa la punct, odihna şi antrenament.
La antrenament să facă cu o greutate care sa-i permită intre 6-10 repetari.
Alimentaţiea să fie formată in princiu din PROTEINE, carbohidraţi si grăsimi.

| Marchis_Seby_1995 a răspuns:

In primul rând ar trebui să manance sănătos să facă ceva sport care îi place(să se țină de el îi recomand fotbalul e foarte distractiv ) cam atât
Funda!