| UnNumeScurt a întrebat:

Imi poate spune cineva ce grupa de muschi sau ce exercitii sa fac ca sa pot sa ridic greutati mari? Nu stiu cum sa ma exprim ca sa intelegeti, nu vreau sa ridic greutatiile in maini, asta pot sa fac deja, ridic o gantera de 21 kg, eu zic ca e ok, dar as vrea sa ridic greutati in brate, gen un butoi de 60 kg sau o masina de spalat de 70 kg sau un prieten de 65 kg [ =) ]. Intelegeti la ce ma refer? Gen, ar trebui sa fac genoflexiuni si abdomene, sau ce?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Munca fizica de la tara: caratul si taiatul lemnelor cu toporul, caratul sacilor, butoaielor etc.
Sunt munci care iti misca in mod natural toata musculatura si devii exact ce vrei.

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Absolut tot corpul trebuie lucrat. Ai nevoie de stabilitate in picioare, spate puternic ca să nu cedeze, umerii, bratele, abdomenul totul intra. Doar pentru a sta drept corpul foloseste 300 de mușchi. Un prieten de 65kg îl ridici fără probleme laughing. Bine, daca esti mic, slăbuț, stai cuminte.

| UnNumeScurt explică (pentru BuLaNNNeL):

Am 15 ani, 1.80 m. 60 kg, slabut da, dar nu mic =)

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Nu te ajuta înălțimea in acest caz. Esti slab. Pune macar 20kg pe tine. Bine ca ai si 15 ani, ce dracu mâncati ma? Kriptonita? Prea multi hormoni in mâncare laughing.