| claudiu2011_7956 a întrebat:

Salut,
Imi poate spune cineva daca sunt bune flotarile pentru masa musculara sau fibra(piept biceps triceps antebrat?) si daca sunt bune sa imi spuneti cate repetari sa fac pe zi.
FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Flotarile iti lucreaza tot trenul superior.brate, umeri, piept, spate si puuutin abdomen. incepi cu 4 serii a cate 15-25 (depinde cate poti face) si la ultima (a4a) faci pana cazi lat (fata de celelalte 3 cel putin 10 flotari in plus). zilnic mai adaugi 1-2-3 depinde cate poti, dar sa nu scazi. faci dimineata dupa trezire cand ai corpul odihnit. si o incalzire mica la corp sa nu le faci pe rece. masa din flotari pui incet dar sigur

4 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Flotarile lucreaza pieptul si putin tricepsul, nu au nici o legatura cu bicepsul si antebratul.

| ionutzu94 a răspuns:

Flotarile sunt bune pentru piept daca vrei sa faci fibra.
Daca vrei sa faci flotari fa cate 20-25 repetarii pe serie a cate 5-6 seriibig grin.

| laurentiustefy a răspuns:

Daca faci 300 de flotari pe zi muschii tai se vor obisnui cu modul de antrenament iar masa musculara nu numai ca nu va creste, dar va fi posibil sa si scada. Te vei alege insa cu un corp bine definit (cel putin in partea superioara, acoperita de modul tau de exercitii), fibrat si cu o rezistenta mult mai mare la efort (asta in caz ca te tii de programul asta cel putin cateva luni). Nu o sa fii culturist dar o sa arati ca un manechin.

| laurentiustefy a răspuns:

Daca faci 300 de flotari pe zi muschii tai se vor obisnui cu modul de antrenament iar masa musculara nu numai ca nu va creste, dar va fi posibil sa si scada. Te vei alege insa cu un corp bine definit (cel putin in partea superioara, acoperita de modul tau de exercitii), fibrat si cu o rezistenta mult mai mare la efort (asta in caz ca te tii de programul asta cel putin cateva luni). Nu o sa fii culturist dar o sa arati ca un manechin.