| mandrei21 a întrebat:

Salut imi puteti recomanda niste exercitii sa scap de burta sau un video am 14 ani 1.70 m 63 kg. Fara abdomene sau flotari pentru ca nu poti slabi cu ele. Si nu vreau diete.

Răspuns Câştigător
| Otto19 a răspuns:

Inotul e perfect, fa niste exercitii hiit, sau daca vrei patratele fa abdomene, sa stii de la mine daca stai in pat la pc sau tv, nu o sa ia patratele, alti trag din greu pentru a arata cum arata, singur in camera uita-te pe net la exercitii hiit https://www.youtube.com/watch?v=0DSrudz6IVY
Si nu manca sunca, sau mici no sa aiba nici un efect, fi si tu macar 10% atent la alimentatie, nu iti cere nimeni sa manaci iarba, ia-ti niste ceaiuri de slabit usoare, si multe exercitii hiit si rezultatele vin cu timpul

8 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Inotul si voleiul te ajuta perfect

| annempx a răspuns:

Pentru înăltimea ta cred ca esti ok, dar ma rog, poti sa începi o dietă sau sa te apuci de sală, sport...

| AmiraH a răspuns:

Incearca si masajul pe langa sport, ajuta.

| PPVali a răspuns:

Ca sa scapi de burta inseamna sa-ti reduci greutatea si gradul de grasime din cop.
Teoretic orice exercitiu poate sa te ajute cu asta, in masura in care te tii de treaba si faci totul cum trebuie.
Poti sa alergi, sa mergi pe bicicleta, sa inoti, sa faci exercitii de cardio, poate chiar si sa ridici greutati dar aici trebuie sa fii foarte atent si iti trebuie un anumit program, nu ceva dupa ureche.

| Bogdann1107 a răspuns (pentru PPVali):

Ai perfecta dreptate!

| Mimishiro a răspuns:

Multe exercitii sunt bune dar atunci cand faci sport ai tendinta sa mananci mai mult fiindca consumi calorii. Fa sport dar mananca normal, nu mai mult.

| malinasdaria a răspuns:

Hei, nu spuna asta despre corpul tau sa stii ca este Ok greutatea ta proportional cu inaltimea. Uite un site cu care o sa te convingi ca esti ok. La 14 ani ar trebui sa ai intre 37, 8 si 71, 6 si inaltimea la 149-171.

| Steff_Robert_1997 a răspuns:

Cel mai usor posibil sa scapi de burta sunt clar abdomenele si chiar si dieta.(un mic regim acolo) Nu sa bagi salata si etc in tine. doar sa reduci putin din alimente(gen painea care ingrasa ca naiba)