| mnopqr a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste metode de antrenament simple si eficiente pentru marirea masei musculare si bratelor?

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Http://www.getfit.ro/antrenament/exercitii-culturism
AI pe site-ul acela multe detalii.
Exercitii nu vor fi de-ajuns ai nevoie de o alimentatia sanatoasa si bogata in proteine. Poti incerca sa iei si suplimente alimentare.
Ai nevoie de minim 1 g de proteina pe kg corp. Restul se depune sub forma de masa musculara.
De-asemenea trebuie sa mananci multi carbohidrati. Insa depinde de tipul tau somatic (tot pe site gasesti despre).
Incearca sa lucrezi o singura grupa de muschi pe zi la inceput, dupa care faci combinatii si cate 3-4 exercitii a cate 4 serii fiecare si intre 6-10 repetari pe serie.

Citeste site-ul iti da foarte multe informatii.

Multa bafta!

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Asta se intampla in timp nu intr-o luna Imi pare rau dar asta este

| kiDu_2036 a răspuns:

Flotarii.genoflexiunii.abdomene.ridicarii.tractiunii.ridicarea haltelelor...sunt mai multehappy dar incearcale pe astea in ceva timp o sa se vadabig grin

| kidsXXL a răspuns:

Salut,pe langa exercitii(flotari,genoflexiuni,tractiuni), poti sa iti iei si una sau doua gantere, poate de 3kg, 4 kg sau 5 kg.eu am 10 ani si am o pereche de 3kg fiecare.Muschii sa fie cu tine! funda?