| anonim_4396 a întrebat:

Salut,inainte de antrenamet vreau sa consum ceva proteine nu am invidere de pastile sau prafuri,am invidere de oua, lactate, etc.Cu cait timp inainte de antrenamet ar fi bine sa maninc.Si cam cait?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sa ai o masa care contine proteine si carbohidrati cu absorbtie lenta ( ex. orez ) ca sa-ti dea energie o perioada mai lunga de timp.
Dar tot masa de dupa antrenament e cea mai importanta

| sasa23 a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar dupa antrenament cemi recomanzi sa maninc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru sasa23):

Proteine+carbohidrati si creatina, adica muschi de vita cu brocoli, sau piept de pui cu cartofi copti sau orice combinatie de genul care iti place. Sa fie la 30, maxim 60 de minute dupa.

Orientativ, poti sa te uiti la planul meu alimentar :
http://www.culturism.ro/forum/jurnal-personal/jurnal-cosmin-0001.html

Ca a fost criticat de baietii de pe culturism.ro si acum e mai bine pus la punct, sa te uiti la criticile lor, asa inveti chestii :)

| AnonimGirl67 a răspuns:

Cam cu o ora si jumatate-doua inainte de antrenament.Cantitatea sa nu fie exagerata, ci cam cat la o masa obisnuita.