| Voidwithin a întrebat:

as vrea sa ma ingras intr-un timp relativ scurt vreo 5kg, as vrea va rog raspunsuri fara pastile sau prafuri care contin proteine sau carbohidrati, sa-mi descrieti alimente care ingrasa rapid...

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai atunci nu te ingrasi.

ma ingras = pun 5 kg de grasime
crest in masa musculara = pun 5 kg de muschi

In ambele cazuri cantarul arata 5 kg in plus, dar DOAR prima varianta inseamna ingrasare.

Crestere in greutate NU inseamna neaparat ingrasarewinking

Deci :

proteine = carne, branza, oua, peste, lactate
carbohidrati = orez, cartofi, paine integrala, mazare, linte, etc.

4-5 ( sau chiar 6 ) mese pe zi, proteine la fiecare masa si carbohidrati dimineata, inainte de antrenament ( masa pre-antrenament cu 2 ore inainte ) si masa post-antrenament ( 30-60 de min dupa ). La celelalte 2-3 mese consumi legume in loc de carbohidrati.

Si in felul asta o sa pui muschi fara adaos de grasime ( sau o cantitate nesemnificativa de grasime )

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei 5 kg de grasime sau 5 kg de muschi?

| Voidwithin explică (pentru Cosmin86):

Muschi normal, ma refeream ca trebuie sa mai iau in greutate pentru ca nu-s gras si miar prinde bine sa ma ingras ca sa pot sa pun muschi pe mine, desigur fara burta sau altceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Voidwithin):

Pai atunci nu te ingrasi.

ma ingras = pun 5 kg de grasime
crest in masa musculara = pun 5 kg de muschi

In ambele cazuri cantarul arata 5 kg in plus, dar DOAR prima varianta inseamna ingrasare.

Crestere in greutate NU inseamna neaparat ingrasarewinking

Deci :

proteine = carne, branza, oua, peste, lactate
carbohidrati = orez, cartofi, paine integrala, mazare, linte, etc.

4-5 ( sau chiar 6 ) mese pe zi, proteine la fiecare masa si carbohidrati dimineata, inainte de antrenament ( masa pre-antrenament cu 2 ore inainte ) si masa post-antrenament ( 30-60 de min dupa ). La celelalte 2-3 mese consumi legume in loc de carbohidrati.

Si in felul asta o sa pui muschi fara adaos de grasime ( sau o cantitate nesemnificativa de grasime )

| BracKMyhay95 a răspuns:

Dar tu vrei sa te ingrasi cu grasime s-au muschi?

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Shaorma cea mai buna,ar mai fi cartofii, somonul, oua, carne, lapte dar exista riscul sa ai corpul in asa fel sa nu te ingrasi orice ai manca

| prisacarul56 a răspuns:

Ar trebui sa mananci exact ce se recomanda sa nu mananci,carne grasa,sosuri,miere,placinte prajituri,bomboane,unt,oua, ficat,branzeturi bogate in grasime,deserturi bogate in zahar cum sant budincile si inghetata,lapte,paine, nuci, alune, mezeluri, supe, ciorbe.

| bObby123 a răspuns:

E urat sa te ingrasi in felu asta adica sa pui grasime.
Cat de slab ai fi iti recomand sa mergi la sala si o sa iei in greutate. O sa te dezvolti frumos un abdomen plat nu o burta by shaorma.laughing

| Voidwithin explică (pentru bObby123):

Fac sala dar am nevoie sa ma ingras ca sa pot pune muschii mai bine...

Răspuns utilizator avertizat
| WebEye a răspuns:

FastFood,pentru ingrasarewinking

| Daniel11111 a răspuns:

Mananca multe oue(peste 4), manacruri grase ca si carnea de porc, prajeli( cartofi prajiti, carne prajita)...multa grasimebig grin
Apropo incearca sa mananci de multe ori pe zi si mult, in special seara dar vezi ca daca mananci prea mult poti avea probleme cu burtawinking
Baga shaorma...serioslaughingSper sa te fi ajutat cat de putinbig grin

| GrigMatei a răspuns (pentru Daniel11111):

Esti pe langa....cum poti sa-i recomanzi sa manance prajeli multe si grasimi?