| Baa_Alex_1998 a întrebat:

joc fotbal ..nu la vreo echipă laughing așa de distracție..am 19 ani și mna..m.am angajat și nu prea am mai jucat încă apar bine.dar când se apropie 2 de mine pnm.iau gol..pasează..sau mă arunc că un idiot înainte. ..sau mai iau si craci.laughing)).și la penalty. lovituri libere happy

7 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Imi pare rau, nu vorbesc limba ta, daaaaar, daca cumva vorbesti limba restului persoanelor din tara asta, poti, TE ROG MULT, sa ne spui care e de fapt intrebarea?!? inca odata, nu vorbest limba ta, asa ca imi cer scuze

| Baa_Alex_1998 explică (pentru ziftode):

El cum a înțeles și tu nu? ...cum sa apar mai bine... sfaturi asta era întrebarea

| alex495 a răspuns:

Am inteles care e problema, faza e urmatoarea, tu nu esti facut sa joci ca portar asta i problema, ah ca ai aparat cateva mingi ca erau retardati atacantii nu se pune, in medie ce i ce sunt facuti sa stea in poarta apara in medie peste 70% din incercarile echipei adverse, dupa relatarea ta imi dau seama ca probabil aperi cam un sfert din situatii ceea ce denota ca ori mai bine esti fundas, mijlocas sau atacant ori joaca alt sport la care ai vazut tu ca te descurci. Sau joci la panarama in cont si ti vei lua injuraturi din ce in ce mai des rolling on the floor. BTW daca esti gras si din aceasta cauza prietenii tai sau tu consideri ca e un atuu sa fi fi portar GRESIT

| Baa_Alex_1998 explică (pentru alex495):

Ideea este că acum 1 an aparam foarte bine reflexe...mă aruncam fara frică și aveam șuturi foarte puternice pe poartă și nu ai înțeles...
1)iau toate mingile...dar când vin 2 in careu nu știu ce să mai fac...

2) problema este și la craci înainte aveam in instinct acum nu prea mai apar daca sunt sau îmi trece prin craci...eu am cerut un sfat... nu sa îmi spui sa caut alt sport

| alex495 a răspuns (pentru Baa_Alex_1998):

Esti un portar slab daca nu faci fata la 2 in careu, numai zic de penalty uri si ce ai mai scris mai sus. Fara suparare, mai ales daca iei goluri printre picioare. Incearca pe alta pozitie si daca nici asa nu merge incearca alt sport. In stitul asta in curand o sa incepi sa ti iei injuraturi, si e pacat pentru un **** de joc sa si o bage si sa si o scoata 5 insi in neamul tau sapt de sapt cand va intalniti voi sa jucati, poate in curand o sa inchiriati teren, nu vrea nimeni sa dea bani sa piarda ca prostii, se vrea un joc echilibrat, tu daca iei 5 goluri si echipa ta inscrie doar 2 e naspa. Normal te duci la fotbal sa re relaxezi nu sa te simti prost ca unu nu stie sa apere in poarta. Chestia asta e valabila si daca joci in curtea scl.
Si legat de intrebare, mda nu prea se intelege, trebuia sa spui ba vreau sfaturi cum as putea sa mi imbunatatesc jocul dupa ce ai povestit. Eu mai raspund la intrebari pe site si am mai intalnit intrebari de genul

| Baa_Alex_1998 explică (pentru alex495):

Atunci vreau sfaturi... Am mai spus. înainte făceam fata acum pnm...și mai contează și echipa pentru că nu îmi pleacă toată echipa pe atac și înapoi nimeni..deci sfaturi să îmi îmbunătățesc jocul

| alex495 a răspuns (pentru Baa_Alex_1998):

Joaca mai des fotbal, nu stiu, poate aia jucau prost atunci de consideri ca erai asa bun, te ai gandit la asta?