| AnonimulX1 a întrebat:

Salut, la ce ajuta creatinele și proteinele, adică dacă faci sala și nu consumi aceste lucruri nu ți se va face corpul mai mare? Explicați-mi detaliat, va rog, mersi!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| wpAbby a răspuns:

Salut! Creatina si proteina sunt suplimente care, ca orice alte suplimente speciale, ajuta la cresterea masei musculare. Creatina se ia inainte de antrenament pentru boost de energie si putere, iar proteinele le iei pentru completarea numarului necesar de proteine pe zi (2g pe kilogram), asta insemnand ca daca nu reusesti sa iti iei toate proteinele din mancare poti lua acel supliment pentru completare

| StripperRaoul a răspuns (pentru wpAbby):

Corect

| wpAbby a răspuns (pentru wpAbby):

Indiferent daca iei aceste suplimente sau nu muschii tot se dezvolta, dar cu ele vei vedea rezultate mai rapide si chiar mai mari

| Cosmin86 a răspuns (pentru wpAbby):

Fara suficiente proteine muschii NU se dezvolta nici daca tragi de fiare 30 de ani! Ca nu au cum sa se refaca optim fibrele dupa antrenament.

4 răspunsuri:
| thunder11 a răspuns:

Daca ai o alimentatie sanatosa si bogate in proteine si apuci sa iei toate cele 3 mese pe zi plus gustari la timp eu zic ca nu iti trebuie si proteine (praf).