| BlueSound a întrebat:

Salut lume.Am 15 ani si vreau sa ma reapuc de sala (precizez ca am mai facut 2 luni in vara dar m-am lasat fiindca eram prea ocupat). De vineri vreau sa ma apuc iar de sala fiindca s-a deschis o sala aici aproape de mine si mi se pare super ok cum este.Nu vreau sa aud ca sunt prea mic sau altele, dezvoltat sunt, am 1, 76 si 60 de kg, nu am burta, sau altele, deci mie mi se pare ok pentru varsta mea.Pentru inceput vreau sa va intreb,pe cei care faceti deja sala,ce program imi recomandati (luni piept, marti brate de exemplu) si, daca e bine sa iau creatina din prima sau proteine, suplimente.Mananc cam de 3 ori pe zi, dar voi mai adauga 2 3 mese,lichide beau,si vreau sa va intreb de faza cu ou simplu dimineata pentru energie sau nu stiu ce,cum este cu ea, si daca sunt si altele de genul.Cel mai bun raspuns primeste vot+funda, de fapt toate ma vor ajuta, asa ca eu va multumesc la toti happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac eu sala, dar face prietenul meu. Si el tot de pe la 14-15 s-a apucat dar acum a inceput sa se dedice mai mult. Deci da, in primul rand mananca de 3 ori pe zi si sanatos, bogat in proteine. El nu a luat altceva decat creatina. Se duce de 2-3 ori pe saptamana si in weekend. Are o zi de brate, o zi in care face piept, alta in care face picioare etc. Ouale sunt bune dimineata, fierte, cu o salata ceva, inainte sa pleci la scoala. Si trebuie sa ai grija ca sa nu bagi in tine alte porcarii adica trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa. El a renuntat la KFC, Mc. sau alte mancaruri fast-food si spre exemplu la scoala mananca mere, isi mai ia biscuiti belVita...