| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume. cu o saptamana in urma m-am inscris la sala de forta, eri am avut al 3-lea antrenament, ma simt supra obosita in timpul antrenamentului si dupa, n-am chef de nimic. am o problema cind alerg pe banda dupa a2, 3-a minuta incepe sa ma doara rau in partea dreapta. nu stiu ce sa mai fac. poate cineva imi imi da vreun sfat pentru a ma alimenta corect, poate e din cauza asta?! funda!

1 răspuns:
| sandulachedragos a răspuns:

Ce medicinist, zic asa:
1. mai usor din prima, pe rand si treptat
2 doare ficatu de al suprasolicitare pentru ca se strange ca un burete ca sa puna in circulatie sangele de rezerva din el
3. nu ai energie: cerealele naturale, verdeturile, fructe. leg mancat sanatos, abtine dulciurile inainte de sport
cerealele au si aport mare de energie si picira pe termen lung, fructele sunt bombe de energie pe termen scurt. tu decizi cum o vrei. FARA PRODUSE ANIMALE! LAPTELE SCOATE CALCIUL DIN OASE.