| tacamada a întrebat:

M-am apucat de sala de cateva zile, as vrea sa stiu ce ar trebui sa mananc in mare parte, nu vrea sa bag steroizi si prostii de genu. In cat timp s-ar cunoaste ceva daca as avea o alimentatie in proportie de 70-80% buna.

5 răspunsuri:
| Elyanor a răspuns:

Pai trebuie ca dupa ce termini cu exercitiile sa mananci in mare parte carne, oua, lapte, iaurt, (carne pe pui, de porc, vita) si nu uita sa mananci si fructe.

| CulturismsiFitness a răspuns:

După cum bine știi Roma nu a fost construită intr-o zi, deci ca sa se vadă rezultate trebuie răbdare multă. Nu te lua după ce vezi pe internet sau ce îți spun alții sa faci. Dieta e simpla, mănâncă carbohidrați foarte putini si produse bogate in proteina. Caută pe net sa vezi fiecare produs care vrei sa i-l mănânci ce conține si cu asta vei STI exact ce bagi in gura! Cât despre antrenament trebuie sa îți Cunoști corpul si limitele. Nu te uita pe YouTube cum face unu si altu, fa-ti un program de antrenament care da rezultate pentru tine!

| tacamada explică (pentru CulturismsiFitness):

Chiar este necesar sa-mi calculez cate proteine mananc pe zi?

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru tacamada):

Daca vrei sa avansezi trebuie sa STI cam ce mănânci si cât...