| Danut96 a întrebat:

Salut ma numesc Danut am 15 ani sunt din Bucuresti am 1, 69m si 60kg si as vrea sa fac ceva muschii seriosi pentru ca vine vara. Vreau sa fac sala luni miercuri si vineri si sa iau ceva suplimente sa fac ceva muschii seriosi. As vrea sa lucrez biceps triceps spate abdomen si mai ales piept! In 3 luni pe fiecare saptamana 3 ori sala ce suplimente as putea lua pentru a creste serios? Care ar fi cele mai bune pentru varsta mea sa nu dauneze sanatatii? Astept raspunsurile Voastre!

7 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Salut. Pt inceput, faci programul asta (nu conteaza ordinea zilelor). Pt ca nu poti decat 3 zile ai sa faci 2 grupe pe zi. Luni: Piept+triceps
Miercuri:Picioare+umeri
Vineri: Spate+biceps
Poti sa iei ce a recomandat "NewLife18" doar ca trebuie sa le iei cu lapte nu cu apa(pentru un rezultat mai bun). Daca poti, cumpara multivitamine si magneziu (gasesti la o farmacie naturista). Iti recomand sa iti cumperi si batoane PROTEIN-R tot de la redis (ai sa iei unul imediat dupa sala). Shake de proteine il iei: unul inainte de sala cu o ora, si unul imediat dupa sala. Pt. exercitii si alte detalii intra aici: http://antrenorpersonal.wordpress.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 ani poti face fitnes ce sala vrei sa dai bani? Daca faci ce antrenament iti dau eu acum si lucrezi toate testele in 7 saptamani esti o leguma. Acceseaza aces link si in dreapta ai niste teste incepe cu testul 1 si ti asa pana la testul 7 http://www.google.ro/......http?/url

| Danut96 explică (pentru anonim_4396):

Da sunt dispus sa dau bani numai in 3 luni sa am o masa musculara frumoasa sa se vada pe mine. Am colegii care fac sala si arata frumos as dori sa fiu ceva gen ca ei sau daca se poate si mai bine

| romanaols a răspuns:

Cum adica vine vara?

| Danut96 explică (pentru romanaols):

La vara adica...cand iau vacanta ma apuc de sala serios cele 3 luni de vacanta numai sala intens si suplimentesi Muschulos sunt dispus sa dau bani nu imi este de bani nu am probleme cu ei numai in astea 3 luni sa lucrez intens si cu suplimentele necesare sa pot reusii

| Danut96 explică:

Vine vara...vine vacanta de vara sa ma apuc de sala cat mai intens si sa lucrez cat mai mult sa am o masa musculara frumoasa. sunt dispus sa dau bani pentru suplimente