| anonim_4396 a întrebat:

Maine, la scoala am proba de alegare, si ma dor rau picioarele, din cauza unei febre musculare care am facut-o ieri. Ce pot face ca sa-mi treaca si ca sa fug mai repede?

10 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Mie intotdeauna febra musculara imi trecea cand faceam miscare...sa fugi mai repede nu cred ca poti.

| raluca250 a răspuns:

Ia o aspirina >big grin

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa ii spui profesorului tau de sport, daca nu te intelege incearca sa ii spui cat mai frumos ca nici lui nu i-ar placea sa-l puna cineva sa faca ceva daca are o problema!

| introduaicinumele a răspuns (pentru IuliaTeodora98):

Pai un coleg ma enrva la sport joi si eu i-am dat o palma si ne-a pus pe amandoi la multe exerciti suplimentare si de aici -> febra musculara. Si tot in acea ora restul colegilor au dat proba si profa m-a lasat s-o dau vineri, adica joi. Sper sa-mi treaca cu aspirina, ca cu alergat nu o pot face sa treaca ca nu mai ies eu acum la 10 afara sa alerg.

| FilipEmanuel a răspuns:

Daca vrei sa iti treaca febra musculara trebuie sa alergi pana iti trece.
Serios!
Funda?

| andreypanter a răspuns:

Fa baie in cada umpleo si pune sare de la muraturi sau sare normala depinde daca ai de muraturithinking eu asa am facut si mi a trecut intr o noaptebig grin

| tennyteen a răspuns:

Eu zic sa-i zici profului/profei ce ai patit si poate te lasa sa dai proba ora viitoare de sport

| NuImiPasaDacaSuntSuspendat a răspuns:

Spune-i la prof.sau dacu iti trece trebuie sa fii si usor sa poti alerga repede

| BladeK a răspuns:

Poi du-te si alearga... pana nu mai simti ca te doare. Dupa aceea mananca o ciocolata happy
crede-ma... fac scoala sportiva stiu cum ewinking si iti va trece asa

| flaviucss a răspuns:

Febra musculara trece tot cu febra muscularahappy...ca sa scapi de ea trebuie sa iti fortezi inca o data muschi...fa si tu putina miscare inainte de proba de sport, si o sa vezi ca nu o sa ai nici o problema