| Mikewinchester a întrebat:

Salut, pe zi ce trece se aproapie ziua de plecare in Anglia ????, si sunt foarte bucuros încă sa mi bag picioarele pe zi ce trece se întâmpla ceva. tatăl meu a găsit niște sponsori, De fapt încă caută încă nu sunt siguri însă, probabil și sper sa nu. găsească sponsori fiindcă asta ar însemna sa continui cu sportul și frate credeți ma ca numai pot sunt mort de oboseala vin mereu pe la 8 9 seara mort de oboseala Bagameasi pl... și nu vreau sa rămân in Romania vreau sa plec... voi ce sfaturi îmi dați? Ca ma pot descurca și bine in Anglia cu școala și restul cu sportul m-am saturat, as face doar pentru mine și rar in competiti

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mesajul asta l-ai scris cand erai beat, ori drogat?
Nu are sens si nici o logica!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am inteles nimic din ce ai scris. Pleci, nu pleci, vrei sa pleci, nu vrei sa pleci.

| Mikewinchester explică (pentru suntserios):

Bă fraților ce e așa de greu de înțeles, vreau sa plec însă tatăl meu intr-un fel îmi da de înțeles sa stau aici ca a găsit sponsori nu stiu ce., dar eu nu vreau sa stau in Romania

| Ch0co a răspuns (pentru Mikewinchester):

Pai vezi, acum de ce ai putut sa explici corect in limba romana? Normal ca nu intelegem. Tu ai citit macar ce ai scris? Daca te exprimai la fel cum ai raspuns acum, nu primeai critici de genul.

| Mikewinchester explică (pentru Ch0co):

Am scris foarte repede și probabil nu m-am exprimat corect

| Ch0co a răspuns:

Vorbesti romana or do you speak english? Ca nu am inteles nimic...

| Mikewinchester explică (pentru Ch0co):

Du te frate unde ai treaba dacă nu înțelegi

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Incearca sa ai o discutie onesta cu tatal tau si sa-i explici ca ceea ce iti doresti tu de la viata nu este tocmai ce iti pregateste el.
Ideal ar fi sa stii ce vrei, ca sa aba sens discutia, adica sa poti fi convingator in fata tatalui tau. Daca exista printre prietenii de familie un adu-l care te cunoaste mai bine si care iti poate intelege situatia, cere-i ajutorul. Daca acest adult e prieten de familie al parintilor e si mai bine, pentru ca ai tai vor aprecia parerea lui mai mult decat pe-a ta.
Pune-ti gandurile in ordine si incearca asta! Bafta!